ЦСКА с второ равенство в Испания

Добавил:
cska11
преди 14 год. 11 мес.
ЦСКА записа второ равенство по време на подготовката си в Испания. Воденият от Стойчо Младенов тим завърши 0:0 с Интерблок (Словения) в приятелски мач, игран в Пунта Умбрия. Наставникът на ЦСКА използва целия си арсенал от играчи и направи седем смени по време на двубоя.

Младенов даде шанс на всички състезатели, като първи минути по време на подготовката в мач записа и вратарят Иван Караджов.

Срещата се отличи само с един жълт картон, даден на Янко Сандански.

Мачът протече равностойно. Още от първите минути двата отбора започнаха да се надиграват в центъра на терена. В 10-ата минута Касио имаше добра възможност, но ударът му с глава излезе в аут. В следващите 15 минути двата тима си размениха по един удар в рамките на вратата след пряк свободни удари.

В 28-ата минута Машадо направи хубав пробив и стреля, но вратарят на гостите Рожман успя да избие топката. Малко по-късно агитката на ЦСКА, която подкрепяше отбора, пусна димка и видимостта на терена се влоши. Това обаче не попречи мачът да продължи. В 43-ата минута Касио отново стреля с глава след центриране на Паулиста, но ударът му излезе в аут.

Втората част започна с пет промени в стартовия състав на ЦСКА. Излязоха Беконо, Настич, Сандански, Касио и Ивайло Димитров, а на тяхно място в игра се появиха Караджов, Зе Руи, Удоджи, Маркиньос и Неи.

В 54-ата минута Йолич от словенците излезе сам срещу Караджов, но вратарят се намеси много добре. Четири минути по-късно силен удар на Удоджи от далечна дистанция срещна дясната греда на вратата на Интерблок.

След това срещата се поуспокои. В 61-вата минута влезе и Йордан Юруков на мястото на Жоржиньо.

В 86-ата минута след силен удар на Зе Руи топката срещна главата на рефера и се наложи играта временно да бъде спряна. В последните секунди на мача след центриране в полето на ЦСКА словенският отбор имаше претенции за дузпа за игра с ръка, но главният съдия бе категоричен, че такова нещо няма.

Така ЦСКА продължава без загуба по време на втория етап от своята зимна подготовка в Испания. В последния си мач на Иберийския полуостров „армейците” ще излязат срещу познат съперник – полския Висла (Краков), срещу когото играха вече и победиха с 2:0. Мачът срещу лидера в полското първенство е на 9-и февруари.