gong_bg

И Нюкасъл разкри Ливърпул

11 09.06.2015
2014-11-01 Отборът на Ливърпул записа четвърта загуба от началото на сезона във Висшата лига. Този път „червените” отстъпиха при визитата си на Нюкасъл в първи мач от 10-ия кръг на шампионата в Англия. „Свраките” се наложиха с 1:0, а единственият гол в срещата реализира Айозе Перес през втората част.

Мачът на стадион „Сейнт Джеймсис Парк” започна двуостро, а още в 9-ата минута домакините имаха сериозни претенции за дузпа, когато след единоборство между Габриел Обертан и Джо Алън, футболистът на „свраките” се строполи в наказателното поле. Реферът Андре Маринър обаче показа играта да продължи, въпреки че нямаше ясна видимост към ситуацията.

Малко по-рано от спорната ситуация, Папис Сисе направи отличен пробив в наказателното поле, но силният му шут бе избит в последния момент от защитник в „червените”. Гостите от Ливърпул трудно създаваха опасни положения пред вратата на домакините, като атаките им завършваха почти в зародиш.

23-ата минута Габриел Обертан получи тежка контузия в бедрото при опит за пробив по дясното крило и напусна принудително терена. На негово място се появи младата надежда на „свраките” Роландо Аарънс.

Към края на първата част Нюкасъл упражни нов натиск, който доведе до няколко поредни корнера пред Симон Миньоле. Отбраната на гостите отново показа сериозни колебания при статичните положения, като в 37-ата минута Папис Сисе стреля след центриране от ъглов удар, но Глен Джонсън изби от голлинията и предотврати откриване на резултата. Отговорът на „червените” дойде две минути по-късно. След изпълнение на корнер, Мартин Шкъртел имаше отличен шанс, но изстрелът му с глава мина покрай левия страничен стълб на вратата.

Втората част започна добре за Ливърпул, като „червените”, освен, че продължиха да владеят топката повече, вече създаваха и напрежение пред противниковата врата. Противно на логиката обаче, именно домакините бяха тимът, който излезе напред в резултата.  След атака по лявото крило на домакините, топката попадна в краката на Алберто Морено, който вместо да изчисти незабавно, се засуети и я прати в Айозе Перес, който от няколко метра не остави шансове на Симон Миньоле. Попадението за „свраките” падна в 73-ата минута.

Три минути по-късно Реми Кабейя пропусна уникален шанс да покачи на 2:0. Футболистът на домакините се озова очи в очи с Миньоле, който обаче показа хладнокръвие и успя да избие топката с крак в поредния корнер за Нюкасъл.

До края на мача „свраките” имаха още няколко добри възможности, докато играчите на Ливърпул разчитаха предимно на хаоса в наказателното поле на Нюкасъл и грешка в отбраната на домакините.

В крайна сметка Нюкасъл удържа преднината си и записа ценни три точки, докато Ливърпул отново разочарова с представянето си.