gongbg

Преди Локомотив Пд - Славия

1 017 18.07.2019
Локомотив Пловдив приема Славия в мач от втория кръг на efbet Лига на стадиона в парк "Лаута". Срещата е с начален час 21.00 и ще можете да я гледате на живо по DIEMA SPORT, PLAY DIEMA XTRA и минута по минута в GONG.BG.
Положителна новина пред наставника на пловдивчани Бруно Акрапович е завръщането на опорния полузащитник Петър Витанов. Босненският специалист не остана определено доволен след дебютния двубой на "смърфовете" в шампионата, след като Локомотив допусна поражение с 1:3 от Черно море във Варна.
Друг неприятен факт за Локо Пд е, че инкасира пет попадения в първите си две официални срещи - с Лудогорец и Черно море.
За столичния тим аут за мача е халфът Славчо Шоколаров, но Георги Петков и Цветелин Чунчуков се завръщат след изтърпяно наказание. С контузии остават Илиян Мицански и Емил Стоев, а друга информация от лагера на "белите" е, че защитникът Андреа Христов може да се присъедини отново към италианския Козенца под наем.
Домакините имат леко предимство, тъй като успяха да се разпишат във всеки един от 11-те си шампионатни мача с белите в последните 3 години, като балансът на силите в този период е абсолютно изравнен – по 3 победи за двата съперника и 5 равенства.
От друга страна обаче „белите” играят най-успешно в исторически план точно срещу пловдивските локомотивци, срещу които имат най-много победи в елита - 58 в 121 мача, единствено срещу железничарите имат и над 200 гола в първенството – 201.
Вратарят Антонис Стериакис няма суха мрежа през календарната 2019 г. – изигра 6 мача за първенство, в които допусна цели 15 гола.