👉 Интернет обича добрата история на ужасите, както и Холивуд. Вече сме виждали крийпи хора като Slender Man, Ben Drrown и Momo, които получават свои собствени филмови адаптации. Syfy пусна четири сезона на Channel Zero, който беше антология на creepypastas, докато сезон 3 на American Horror Stories имаше епизод, базиран на The Backrooms.
👉Тъй като изкуственият интелект продължава да придобива известност, в момента е по-лесно от всякога да създадете свой собствен крийпър, като някой напишете "creepypastas" в ChatGPT и тя оживява, звучейки като ваша собствена. Звучи като модерна крийпипаста, един артист твърди, че е открил ужасяващото лице на жена, която преследва интернет. Още по-лошото е, че AI очевидно я е създал сам.
🧵: I discovered this woman, who I call Loab, in April. The AI reproduced her more easily than most celebrities. Her presence is persistent, and she haunts every image she touches. CW: Take a seat. This is a true horror story, and veers sharply macabre. pic.twitter.com/gmUlf6mZtk
— steph maj swanson (@supercomposite) September 6, 2022
👉 Появявайки се за първи път през април 2022 г., Loab (произнася се „lobe“) може да бъде проследен в X от потребител, наречен Supercomposite. Steph Maj Swanson е швейцарски художник, за когото се твърди, че се забърква с генератори за текст към изображение и изпробва отрицателни и самоубийствени подкани. Ако използвате отрицателна подкана, алгоритмите за машинно обучение трябва да намерят точно обратното на нея.
👉 Когато тествате подканата „Брандо:-1“, Художникът Суонсън предположил, че ще получи обратното на Марлон Брандо. Вместо това, това беше странно лого на силуета с надпис, който изписваше „DIGITA PNTICS“. Приемайки тази подкана, Swanson след това се опита да намери противоположното на логото, така се роди Loab. Публикувайки в X, тя обясни:
„Получих тези отблъскващи изображения, всички на една и съща опустошена възрастна жена с очертани триъгълници от розацея на бузите й.“
👉Вместо да остави Лоуб в дълбините на интернет, Суонсън по невнимание я съживи, като сподели нейната история със света. Нещата станаха още по-зловещи, когато Суонсън комбинира Loab с произведение на приятел, което изобразява стъклен тунел, вдъхновен от Уес Андерсън, заобиколен от ангели. Нещо в Лоуб привлича образите до ужасяващи и без значение каква подкана влезе Суонсън, Лоуб продължаваше да се появява отново по все по-зловещи начини. Някои бяха толкова ужасяващи, че тя реши да не ги споделя публично.
Here is Loab as a bee, and Loab celebrating Pride month. Loab can be recognizably transposed into many genres and contexts. pic.twitter.com/lSV1zYi9Xd
— steph maj swanson (@supercomposite) September 6, 2022
👉 Суонсън добави зловещ отказ от отговорност: „Разкъсах Лоуб и я сглобих отново. Тя е възникващ остров в латентното пространство, който не знаем как да локализираме с текстови заявки. Тя намира всеки рано или късно. Просто трябва за да знам къде да гледам." AI измина дълъг път от пионерската работа на Алън Тюринг през 50-те години на миналия век, като Loab беше наречен първият в света „криптид на изкуството с изкуствен интелект“. Най-тревожното е, че Суонсън казва, че Лоуб „преследва всеки образ, до който се докосне“ и колкото и неясни да са подканите, все още можете да кажете, че това е тя отдолу.
👉От Loab, слят с Kirby, до Loab, празнуващ Pride, всяко изображение я отвежда в изнервяща посока. Със собствената си страница в Wikipedia със сигурност е само въпрос на време Loab да получи филмова адаптация. Момо никога няма да я види да идва.
Източник: UNILADTECH
Източник снимки: : istock
Източник снимки: : gettyimages