gong_bg

7 18.06.2015
2014-10-12 Полша записа първа победа в историята си над Германия като в европейска квалификация, по пътя за Франция 2016, победи актуалния световен шампион с 2:0 в мач от група D. Милик откри резултата в 51-ата минута, а Мила оформи крайния резултат в 88-ата минута. Момчетата на Льов се задоволиха с греда в 81-ата минута дело на Подолски и над 17 създадени голови положения.

Германия започна добре мача, но домакините не се огънаха на атаките на световните шампиони. В 10-ата минута Гьотце опита да намери в добра позиция Мюлер, но там Глик беше на точното място.

В следващата минута Мюлер стреля в ръцете на Шчесни. В 17-ата минута Хумелс нанесе удар, но топката се удари в защитник на Полша и излезе в ъглов удар.

В средата на първото полувреме германците задържаха повече топката, но поляците затваряха грамотно пространствата пред Шчесни. В 22-ата минута Кроос стреля от далечна дистанция, но топката мина встрани от вратата.

В 31-ата минута дойде време и на Томас Мйлер да стреля от опасно положение, но отново гол нямаше. Домакините отвърнаха с удар на Левандовски в 34-ата минута, но Нойер беше на мястото си.

До края на полувремето натискът на Германия се усили. В 37-ата минута Белараби стреля встрани, две минути по-късно и Мюлер стреля неточно. До края на полувремето отново двамата имаха възможност да открият резултата, но това не се случи.

От отправените десет удара по посока вратата на Шчесни нито един не попадна в мрежата на полската врата.

Домакините съумяха да открият резултата в 51-ата минута на двубоя. Лукаш Пишчек намери добре в наказателното поле Милик, който с глава препарира Нойер.

Буквално в следващата минута започна да ври и кипи пред полската врата. В 53-ата минута Гьотце стреля, но Шчесни беше на мястото си, в следващата минута Кроос стреля в ръцете на вратаря, а в 55-ата Шюрле пробва рефлекса на Шчесни.

В 81-ата минута и гредата се оказа верен помощник на домакините. След удар на Подолски от 12 метра топката нацели гредата, а две минути по-рано стражът на Дружина Полска отчая Белараби.

В 88-ата минута точка на спора сложи Мила, който се разписа за 2:0 след перфектна асистенция на Левандовски.

След успеха Полша оглави групата с 6 точки от две победи и голова разлика 9:0. Германия е на 3-ото място с 3 точки.