Rapper Arrested In Burbank After Traffic Stop For Syrup Drink00:39''

Малки тайни за БЕЛИ ЗЪБИ и искряща УСМИВКА!10:44''

Отнемат победата на Хамилтън в Германия?00:54''

Отнемат победата на Хамилтън в Германия?

Coding and Creativity Could Conquer the Digital Divide00:44''

Coding and Creativity Could Conquer the Digital Divide

Jennifer Lopez, Keith Urban, Will Ferrell & More Celebs React to Zayn Malik Leaving One Direction00:43''

WikiLeaks Claims U.S. Spied On Last Three French Presidents00:40''

WikiLeaks Claims U.S. Spied On Last Three French Presidents

Загорчич: Искам всички играчи на Славия да отидат в чужбина и да си оправят живота02:58''

Хамилтън: Молих се дълго на Бог и невероятното се случи

Хамилтън се оказа на правилното място и триумфира след хаоса в дъжда в ГП на Германия13:04''

Какво ще се случи на предстоящите мачове от Световното?08:20''

Какво ще се случи на предстоящите мачове от Световното?

Шок в Германия: Фетел отпадна в силния дъжд!02:00''

Шок в Германия: Фетел отпадна в силния дъжд!

Майсторско изпълнение от Льоклер00:21''

Майсторско изпълнение от Льоклер

Dr. Dre and Ice Cube Picks For Greatest Current MCs?00:40''

Dr. Dre and Ice Cube Picks For Greatest Current MCs?

Инфо за клипа

2014-08-30 Рекордната покупка на Манчестър Юнайтед Анхел Ди Мария със сигурност няма да запомни с добро първия си мач за английския гранд, след като 20-кратните шампиони не успяха да победят новака Бърнли и стигнаха до 0:0 като гост в третия кръг на Висшата лига. Домакините показаха много добро лице през първата част, но след почивката Юнайтед беше пълновластният господар на терена. Ключовата фигура за развръзката на мача обаче се оказа реферът Крис Фой, който не отсъди чиста дузпа в полза на „червените дяволи” за игра с ръка в наказателното поле три минути преди края.

Нещастието обаче не дойде само и след час игра Ди Мария получи контузия при борба за топката, заради която по-късно бе сменен с Андерсон.

Срещата на „Търф Муур” бе на косъм да започне гръмко. Още в 3-ата минута Дейвид Джоунс изпълни чудесен пряк свободен удар отдясно по диагонала, а Давид Де Хеа единствено можеше да изгледа топката. Тя срещна напречната греда и се върна в полето, където играч на Юнайтед я изчисти.

Почти веднага домакините получиха нов шанс да открият, след като грешка в защитата на „червените дяволи” позволи на Лукас Юткиевич да излезе сам срещу вратаря на ръба на наказетлоното поле. Де Хеа обаче внимаваше и скъси дистанцията до нападателя, след което парира удара му.

В 15-ата минута Робин ван Перси пропусна чиста ситуация. Анхел Ди Мария разсече централната защита на Бърнли с дълго подаване, а холандецът укроти на гърди и стреля към долния ляв ъгъл, ала Том Хийтън успя с върха на пръстите да избие.

В 27-ата минута Дейвид Джоунс отново тества Де Хеа с шут от дистанция, но този път испанецът уверено боксира над гредата.

Десет минути преди почивката Скот Арфийлд не можа да се възползва от страхотно разбъркване в наказателното поле на Юнайтед и от 7-8 метра с левия крак прати кълбото покрай страничната греда.

През втората част Юнайтед постепенно набра инерция и в 59-ата минута Анхел Ди Мария умело се пребори със защитник, който гардираше топката до тъчлинията, отне я и влезе в наказателното поле. Там друг играч на Бърнли я изби, а след кратко разбъркване Робин ван Перси стреля към долния десен ъгъл, а защиник изчисти от голлинията.

Секунди след тази ситуация Дарън Флетчър изсипа кълбото в наказателното поле, където пак Ван Перси изпревари пазача си и стреля с глава над гредата.

Бърнли бързо се ориентира към затварянето на мача, докато „червените дяволи” притиснаха жестоко новака в елита. Така се стигна до 87-ата минута, когато Ашли Йънг пробва далечен удар, а Ашли Барнс я блокира с ръка в наказателното поле. Въпреки справедливите протести на Юнайтед главният съдия Крис Фой категорично отказа да отсъди дузпа.

Така Юнайтед все още чака първата си победа под ръководството на Луис ван Гаал и заема 13-ото място с 2 точки. Бърнли пък е с 5 позиции по-ниско, като записа дебютна точка в актива си за сезон 2014/2015.