👉 Колкото и да използваме интернет, не се случва често да се замислим за това, че той действително съществува физически. В крайна сметка, защо бихме мислили по тази тема? Когато всеки уебсайт може да бъде достигнат от нашите телефони с едно натискане на бутон, трудно е да се сетим за всичко, което прави това възможно. Въпреки колко далечна е идеята къде и какво представлява интернет, един учен успя да разбере колко тежи. Сега, преди да навлезем в логистиката, има много начини, по които можем да вземем предвид „теглото“, когато се опитваме да изчислим тази цифра.
@innovations.mastery How Internet had been Created?⚡️ Comment the innovation that you want next🔥🔥 #history #facts #internet #technology #innovation #trending ♬ son original - Innovations Mastery
👉 Първо трябва да се сетите за количеството инфраструктура, която е необходима, за да поддържа интернет достъпен за всички. Да не говорим за броя на видеоклиповете, документите, уеб страниците и други, които се съхраняват на физически сървъри. От всеки имейл, изпратен до оставен коментар, се създават повече данни, които след това се съхраняват в двоични цифри и се четат от компютри. Колкото и лесно да е да разгледате вашата информация, която се носи някъде в атмосферата, тя вероятно се намира в огромен склад на център за данни.
👉И така, имайки това предвид, нека да се заемем с отговора. Струва си да се отбележи, че тази дефиниция на интернет не включва оборудването, което е необходимо, за да поддържа работата му. Ученият Ръсел Зайц в крайна сметка изчислява, че теглото е приблизително същото като ягода. Чудите се какво допринася за това физическо тегло?
@cashunate Aussie invented WiFi #australia🇦🇺 #billionaire ♬ DO IT AGAIN (feat. 2Rare) - NLE Choppa
👉 Е, това са електроните, които циркулират, за да може мрежата да продължи да работи и следователно да направи интернет достъпен. Да, когато гледате любимите си видеоклипове и проверявате Instagram, тези електрони работят далеч. Това изчисление е направено от Seitz през 2007 г., където той изчислява приблизително колко електрони ще трябва да преминат през интернет, за да поддържат мрежата.
👉 Говорейки пред The Guardian по това време, той обясни:👇
„Един ампер е около 1018 електрона в секунда. Правото изчисление разкрива, че около 50 грама електрони в движение съставляват интернет. 50 грама може да не са много за някои неща, но за електроните се нуждаете от МНОГО от тях, за да компенсирате това тегло."
@mindmirage New discoveries in neuroscience will change our lives forever 😳🧠 #conspiracy #conspiracytheory #simulation #lifesimulation #neuroscience #joerogan ♬ Suspense, horror, piano and music box - takaya
👉 Всичко това се свежда до факта, че един електрон има маса от 9,1x10-31 килограма, или 9,1 делено на 10 31 пъти. Професорът по компютърни науки в Калифорнийския университет Джон Д. Кубиатович обясни, че информацията има маса. През 2011 г., използвайки примера на електронна книга, той обясни, че те често използват транзистор за улавяне на електрони и въпреки че броят на електроните не се променя. Според AZO Quantum той заяви: „Уловените електрони имат по-висока енергия.“ Не всички обаче са убедени. Един човек се обърна към социалните медии, за да заклейми информацията относно теглото като нелепа: „Моля, разяснете. Това е нелепо твърдение.“
@baldbackup #science #apace #earth #planet #foryou ♬ Anime - Toomuchsauce
👉 Други хора бързо отбелязаха, че тази цифра очевидно не включва цялото физическо оборудване, използвано за поддържане на работата на интернет, като кабели, рутери, центрове за данни и т.н. „Без да броим всички машини и кабели, които са необходими, за да работи“, обърнаха внимание те. С всичките машини определено ще бъде една тежка ягода.
@homeworkhelpglobal When Things Were First Invented ⏳ #facts #fact #world #earth #invention #inventions #time #things ♬ original sound - Homework Help Global
Източник: Uniladtech
Източник снимки: : istock
Източник снимки: : gettyimages