Баскетболистите на Германия победиха Грузия в контрола00:42''
Следва

Баскетболистите на Германия победиха Грузия в контрола

ГЛЕДАЙ СЕГА
Какво разкриха актьорите за СЕЗОН 4 и номинациите на международните фестивали?09:47''

Какво разкриха актьорите за СЕЗОН 4 и номинациите на международните фестивали?

Фетел: Чувствах, че можем да постигнем рекорд03:05''

Фетел: Чувствах, че можем да постигнем рекорд

Гладиаторски дуел между Фетел и Ботас в квалификацията, Люис не записа време06:15''

Гладиаторски дуел между Фетел и Ботас в квалификацията, Люис не записа време

Alfa Romeo 147 Q2 – АВТО ВЪЛКЪТ в "овча кожа"17:38''

Alfa Romeo 147 Q2 – АВТО ВЪЛКЪТ в "овча кожа"

Кажи на гаджето си какво искаш в секса!02:25''

Кажи на гаджето си какво искаш в секса!

Ограничих солта и увеличих водата – ето какво стана! // Влез във форма, ЕПИЗОД 416:45''

София - Ден и Нощ - Епизод 491 - Част 2

Тодор Симов: Благодаря на футболистите, не знам кой ще е новият треньор на Левски04:59''

Имаше ли засада при попадението на Левски срещу Ботев Пд?01:13''

Имаше ли засада при попадението на Левски срещу Ботев Пд?

Какво ще се случи на предстоящите мачове от Световното?08:20''

Какво ще се случи на предстоящите мачове от Световното?

Роналдо Винисиус01:24''

Роналдо Винисиус

Смяна на караула, но Ред Бул пак на върха в тренировките03:15''

Смяна на караула, но Ред Бул пак на върха в тренировките

Димна завеса прекъсна срещата между Ботев Пд и Левски02:55''

Димна завеса прекъсна срещата между Ботев Пд и Левски

Roman Reigns and Lindsey Vonn face off in the Tissue Toss Challenge at the 2018 Kids' Choice Sports Awards01:50''

Бой между ЦСКА и Рига след мача

Балъков: Имахме шансове в края, Лудогорец е класа над българското първенство02:15''

Инфо за клипа

Германия си гарантира, че отива на жребия за финалите на Евро 2016 като лидер на група D след доста нервна победа над Грузия с 2:1
В Лайпциг домакините можеха да имат летящо начало в мача, като още във втората минута Марко Ройс тества вратаря Нукри Ревишвили, който макар и с колебания се справи със ситуацията. В 11-ата минута отново Ройс застраши вратата на грузинците и пак последната преграда беше стражът.
Две минути по-късно обаче звездата на Борусия Дортмунд направи непростим пропуск, след като получи невероятно подаване с пета от Андре Шюрле. То го изведе напълно сам фронтално срещу вратата, а след хобаво залъгващо движение Ройс най-неочаквано изпрати топката към небесата.
Гостите загатнаха, че няма само да се бранят и в 28-ата минута направиха хубава атака отдясно, завършила с идеално подаване по тревата за Торнике Окриашвили. Той стреля на скорост от точката на дузпата, а Мануел Нойер с хубав плонж изби в ъглов удар.
В 31-ата минута Ройс пропиля поредната чиста ситуация, която му се откри, като този път шутът му прелетя покрай лявата греда. Шест минути след това отново Ройс бе изведен чудесно с висока топка зад гърба на отбраната и шутира мощно от воле, което беше носочено право в тялото на Ревишвили и последният отрази.
Малко след почивката „бундестимът“ напълно справедливо получи дузпа за фаул на Джаба Канкава срещу Месут Йозил в наказателното поле. Томас Мюлер не трепна и с премерен шут в долния ляв ъгъл откри резултата в 49-ата минута.
Шокиращо, но преднината на домакините изтрая едва 3 минути. Грузинците спечелиха корнер пред вратата на Нойер, а дебютантът Юлиан Хектор не изчисти центрирането по най-добрия начин. Топката литна към Канкава, който от дъгата я посрещна с мощен шут, оставил вратаря на Германия без време за реакция.
В следващите минути световните шампиони изглеждаха доста разклатени и в 60-ата Окриашвили направи Хектор смешен при един опит за пробив в наказателното. Въпреки че на няколко пъти загуби баланс, нападателят успя да мине покрай защитника на Кьолн, а след това само навременното връщане на Илкай Гюндоган предотврати по-сериозни главоболия.
Постепенно германците си върнаха контрола и в 79-ата минута Месут Йозил блесна с чудесна асистенция за влезлия преди минути Макс Крузе. Новата покупка на Волфсбург по чудесен начин използва пространството, което набегът на Мюлер остави в центъра и с нисък шут покрай вратаря намери десния ъгъл на вратата – 2:1.