gong_bg

Обзор на Евролигата, 18-и кръг

92 21.01.2017
Реал Мадрид и Олимпиакос постигнаха убедителни победи в 18-ия кръг на Евролигата по баскетбол за мъже. Така двата отбора продължават с баланс от по 13 успеха и 5 поражения и изостават само на победа от лидера и защитаващ титлата си ЦСКА Москва. Испанският гранд се наложи над Жалгирис в Каунас със 74:59 (41:33) след страхотна игра в последната четвърт, която спечели с 21:6 точки. Резервата Отело Хънтър беше най-добър за гостите с 14 точки и 6 борби, а Трей Томкинс добави 12 точки. Аугусто Лима беше най-полезен за домакините с 13 точки и 6 борби. Олимпиакос разгроми гостуващия испански Баскония с 92:62 (50:28). Гърците доминираха през цялата среща, а петима баскетболисти от състава завършиха с двуцифрен актив. Капитанът Василис Спанулис завърши с 12 точки и 7 асистенции, а Костас Папаниколау допринесе с 12 точки и 7 борби. За гостите също с 12 точки се отчете Шейн Ларкин. Българският национал Александър Везенков не успя да се разпише при победата на Барселона над гостуващия Анадолу Ефес (Турция) с 89:78 (33:34) в среща от 18-ия кръг на Евролигата по баскетбол. Везенков игра 11:45 минути като резерва, но не записа актив, след като направи само една неуспешна стрела. Каталунците изковаха успеха през третата четвърт, която спечелиха с 30:19. Петери Копонен беше най-резултатен за успеха с 20 точки, а Витор Фаверани добави 18 точки и 8 борби. За гостите с 25 точки се отличи Брендън Пол. Двата отбора имат по 8 победи в кампанията досега. Лидерът и защитаващ титлата си от миналия сезон ЦСКА Москва постигна 14-а победа след 85:64 (44:33) над гостуващия Брозе Бамберг. Руснаците доминираха през цялата среща, а с 26 точки се отличи Нандо Де Коло. Дениъл Тайс реализира 16 за германците, които допуснаха 11-о поражение за сезона. Фенербахче разгроми гостуващия Панатинайкос с 84:63 (44:28). Луиджи Датоме беше най-добър с 16 точки за 11-ия успех на турците в Евролигата. Майк Джеймс завърши с 25 точки за гърците. Цървена звезда записа десета победа за сезона след 71:67 (33:34) над домакина Макаби Тел Авив. Сърбите изковаха успеха в последната четвърт, която спечелиха с 23:13. Стефан Йович беше най-добър за гостите с 14 точки и 7 асистенции. Андрю Гуделок с 19 точки. беше най-резултатен за израелците, които допуснаха 12-о поражение. В дербито на дъното Емпорио Армани Милано надделя над Галатасарай с 92:87 (49:39). Така двата тима имат равни показатели с по 5 победи и 13 загуби, но италианците са предпоследни заради по-добрите си показатели в преките двубои. Крунослав Симон се отличи с 19 точки и 5 асистенции за тима от Милано. Синан Гюлер и Бруно Фитипалдо вкараха по 17 точки за турците.