VBox7 logo

Манчестър Сити - Порт Вейл 4:1 /репортаж/

886 04.01.2020 Инфо

Защитаващият трофея си Манчестър Сити победи гостуващия четвъртодивизионен Порт Вейл с 4:1 и се класира за четвъртия кръг на турнира за купата на английската Футболна асоциация.
Домакините доминираха и в 20-ата минута Олександър Зинченко откри резултата с диагонален удар от дистанция, а малко по-късно Давид Силва направи рядък пропуск, след като от малкото наказателно поле нацели напречната греда.
Том Поуп изравни изненадващо за гостите четвърт час по-късно, когато вкара с глава от 7-8 метра след центриране от дясно на Дейвид Амуу.
Три минути преди почивката все пак Серхио Агуеро даде нов аванс на Сити. Той засече отблизо на далечната греда подаване на Фил Фодън от дясно.
Домакините започнаха устремно след почивката и след няколко пропуска Джон Стоунс реализира за 3:1 с удар от 4-5 метра след асистенция на Агуеро.
Четвърт час преди края след няколко пропуска Фодън все пак се разписа за крайното 4:1.