VBox7 logo

Преди Лудогорец - Витоша

277 29.11.2018 Инфо

Лудогорец приема Витоша Бистрица в неделния ден, като срещата ще се изиграе на "Лудогорец Арена" от 14:45 часа, а вие ще може да го проследите в ефира на DIEMA SPORT и PLAY DIEMA XTRA, както и минута по минута на Gong.bg.
Ето и новините от двата клуба преди двубоя от 17-ия кръг на Първа лига.
Лудогорец има интерес към френско крило, два турски клуба продължават да настояват за Кешеру. Джоди Лукоки пропусна мача, както и Кампаняро. Натанаел се завръща, Анисе и Владислав Стоянов са аут. Витоша ще се бори за точки и добра игра според треньора Росен Кирилов. Радко Мутафчийски се завърна с края на разочароващата серия, Витоша е с 3 поражения от 3 мача с шампионите, Християн Василев е извън сметките под лекарско наблюдение.
Откакто Лудогорец бе поет от Антони Здравков левият бек Натанаел вкара гол и записа 2 асистенции в 4 мача, докато в предишните си 11 срещи за първенство при Пауло Аутуори нямаше попадение или голов пас. Бразилецът има вече 92 мача за разградчани и е 11-и във вечната клубна ранглиста на 5 участия от Топ 10, затварян от Михаил Александров с 97.
9 мача от началото на сезона не стигнаха на нападателя на Лудогорец Жоао Пауло, за да открие головата си сметка. 10 срещи пък бяха необходими на бразилеца, за да вкара първото си попадение за разградчани през 2017/18 г.. Година по-рано, в първите си 10 двубоя за Ботев Пд имаше 7 гола.
С Антони Здравков за 4 кръга Лудогорец взе 2 точки повече от ЦСКА и цели 6 повече от Левски.
Григор Долапчиев бе първият футболист на бистришкия тим, вкарал 2 гола в една шампионатна среща, при това точно срещу лудогорци при загубата с 2:4 у дома на 5 август 2017 г.
Витоша е един от едва трите отбора през сезона в Първа лига, които все още не са вкарали гол във вратата на лудогорци. Останалите са ЦСКА и Славия.
Само за 16 кръга от началото на първенството Витоша взе 16 точки, колкото за всичките си 36 мача през целия минал сезон, в който дебютира в елита.