gongbg

Преди Левски - Ботев Пд

3 501 02.11.2018
Левски и Ботев Пд излизат един срещу друг в неделя от 15 ч. в столицата.
Една от класиките в родния футбол можете да проследите минута по минута в Gong.bg, както и с картина по DIEMA SPORT и PLAY DIEMA EXTRA, както и на честотите на Дарик радио.

Ето интересни факти около двата отбора:

• В миналия кръг срещу Верея Божидар Митрев записа първи минути на вратата на сините в шампионатен мач от 15 май т.г., когато Левски падна с 2:3 от ЦСКА във вечното дерби и така вече има повече мачове за тима от „Герена” – 64, отколкото за Локо Сф – 63.

• В предишния двубой с Ботев Пд в първия кръг Илия Димитров отбеляза единствения, при това победен, гол за сините досега, паднал в допълнителното време – в третата минута на даденото продължение на редовните 90 за 1:0.

• Десният бек Милош Цветкович, който единствен от сините игра като титуляр без смяна във всеки от двубоите им за първенство, има вече 3 голови паса в актива си колкото асистенции записа през целия минал сезон.

• След успеха си с 1:0 срещу сините на 1 юни 1997 г. на националния стадион „Васил Левски”. канарчетата са в черна серия от 20 поредни загуби при гостуванията си на Левски в първенството, като при 13 от тях дори не успяха да се разпишат. Това в момента е най-дългата победна серия на сините у дома в първенството срещу извънстоличен съперник .

• За първи път през сезона Ботев Пд се намира в серия от 4 поредни победи в първенството, но все срещу отбори извън Топ 6 – 2:1 над Верея, 4:1 над Дунав, 2:1 над Черно море и 1:0 над Ботев Вр. Досега взе само една точка срещу тимовете от първата шестица – с 0:0 срещу ЦСКА у дома.

• Нападателят на Ботев Пд Стивън Петков отново е в серия от 3 последователни мача, в които неизменно се разписва, същата голова поредица той регистрира и от 2-ия до 4-ия кръг включително. През миналия сезон той записа и 4 поредни срещи с гол.