snejankov

873 15.03.2014
15.03 Цска - Левски 1:0 Гол в Последната секунда. Армейците с Инфарктен успех във Вечното Бг дерби!
ЦСКА с инфарктен успех в дербито
ЦСКА победи Левски с 1:0 в голямото дерби на българския футбол. Успехът за "армейците" донесе Пламен Крачунов с глава в продължението на сблъсъка, с което хвърли в екстаз феновете на отбора. В пети пореден мач пък "сините" не успяха да вкарат гол във вратата на големия съперник. ЦСКА пък записа втори пореден успех с 1:0, след като го стори и преди една седмица.Сблъсъкът започна с опасности и пред двете врати. "Червените" можеха да поведат още в 15-ата секунда. Даниел Димов върна много лошо топката към Горан Блажевич, той със сетни сили стигна до нея, за да не излезе в корнер, но подаде на Иван Стоянов. Крилото веднага стреля, но хърватския вратар все пак спаси. В 7-ата минута Орлин Старокин отправи страхотен удар, но Стоян Колев с върха на пръстите си успя да я избие в гредата.5 минути по-късно Емил Гъргоров стреля силно от границата на наказателното поле и топката профуча на сантиметри покрай вратата. В 16-ата минута Мартин Петров центрира от фаул, Блажевич излезе неразчетено, Венцислав Василев стреля с глава, стражът се разтегна и едвам хвана топката точно на голлинията. В 20-ата Джаксън Менди не се ориентира добре, Рафаел Бастос се озова очи в очи със Стоян Колев, но прати топката високо над вратата. До края на първото полувреме не се случи нищо интересно и двата отбора се оттеглиха на почивката при резултат 0:0.В 55-ата минута дебютантът Иван Маркович отправи страхотен удар и топката мина много близо до дясната греда на Блажевич. 10 минути след това Венци Василев центрира към Гуидо ди Вани, който стреля опасно с глава, но малко над вратата. В 69-ата минута Ивайло Чочев шутира от границата на наказателното поле, но Блажевич внимаваше и отрази удара му. 4 минути по-късно Менди засече центриране към собствената си врата, но Стоян Колев спаси сигурен автогол на централния защитник.
Секунди след това резервата Пламен Крумов отправи невероятен удар от фаул от около 30 м. Топката летеше точно към лявата сглобка, но за късмет на Стоян Колев профуча в аут. В 80-ата минута Кевин Бру стреля силно отдалеч и вратарят на ЦСКА боксира топката. Малко след това Гъргоров беше изведен отлично сам срещу Блажевич, но беше отсъдена засада. При повторението обаче се видя, че капитанът на "армейците" е на една линия с последния бранител на Левски. Така се стигна до продължението на дербито, когато Пламен Крачунов беше оставен абсолютно сам при корнер и той с глава донесе инфарктния успех за ЦСКА.В класирането ЦСКА остава на 3-то място вече с 58 точки, само на 4 т. зад Литекс и Лудогорец, докато Левски е на 7-мо място с 44 т.